logo geoteo krzywe
Start Pompy Ciepła Gruntowe

1674857272


 

Pompy ciepła gruntowe

 

Ogrzej swój dom energią z ziemi. Pompy ciepła. Nowoczesne systemy grzewcze.   


Nasza firma zajmuje się kompleksowym wykonawstwem instalacji pomp ciepła. Dbamy o prawidłowy dobór urządzeń, aby praca pompy była efektywna i ekonomiczna. Posiadamy własną wiertnicę, którą wykonujemy odwierty po pionowe kolektory/sondy.

 

Wykorzystywanie ciepła z ziemi poprzez kolektor gruntowy (sondę pionową) jest obecnie najczęściej stosowanym wariantem w Polsce. Głównymi zaletami takiego rozwiązania są stała temperatura gruntu przez cały rok oraz mała powierzchnia potrzebna na wykonanie takiego kolektora.

 

Dlaczego warto zainwestować w system instalacji grzewczej, opierający się na pompie ciepła? Jego główną zaletą jest przede wszystkim ekonomia, czyli niższe rachunki za energię cieplną. Dodatkowymi atutami są również bezobsługowy system grzewczy, a także ekologia.

 

Działanie pompy ciepła można porównać do pracy lodówki, w której ciepło jest odbierane z produktów za pomocą parownika i przez skraplacz oddawane do pomieszczenia. Pompy ciepła pobierają ciepło ze środowiska naturalnego np. z gruntu, a następnie doprowadzają je do systemu grzewczego. Kolektor gruntowy (sonda pionowa) pobiera ciepło z ziemi, które następnie jest transportowane do pompy ciepła poprzez ogrzaną solankę (np. roztwór glikolu). Dalej trafia do parownika, gdzie odparowywując oddaje ciepło. W sprężarce (w postaci gazu) zostaje sprężony. Podczas tego procesu wzrasta ciśnienie oraz jego temperatura. W kolejnym etapie para trafia do skraplacza, gdzie oddaje ciepło do płynu obiegu grzewczego. Skroplona ciecz z wymiennika pod dużym ciśnieniem trafia do zaworu rozprężnego, gdzie obniża się ponownie ciśnienie.

Oprócz pomp ciepła gruntowych nasza oferta obejmuje również powietrzne pompy ciepła, a systemy klimatyzacji.

 

 


 pompagrstrstart1   
pompagrstrstart2
 
pompagrstrstart3  

 

 

 


 

 
Reklama